Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צור קשר

חיילים! נעשה לכם עוול?

יש לכם שאלה? אתם לא לבד!


  תביעה נגד משרד הביטחון

  מתי אפשר להגיש תביעת תגמולים לנכה צה"ל?

  אם הגעתם לכאן אתם בוודאי מחפשים מידע לקראת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. כאן במדריך תמצאו את כל המידע הדרוש להגשת תביעות משרד הביטחון עם סיכויי הצלחה גבוהים. תביעות כנגד...

  להמשך קריאה>>
  תקנה 9 – נכות מוסבת משרד הביטחון

  תקנה 9 היא למעשה תביעה חדשה שיכול להגיש נכה שמוכר על ידי משרד הביטחון ובשל הפגיעה שבגינה הוא מוכר – נגרמה לו נכות נוספת. הנכות הידועה ביותר היא נכות מוכרת בברך...

  להמשך קריאה>>
  פריצות דיסק ופציעות גב בשירות צבאי ותביעות משרד הביטחון

  סיפור מוכר שירתם בשירות קרבי, הרמתם משאות כבדים, מעולם לא סבלתם מבעיות גב ופתאום בשירות הצבאי התחילו כאבים ובעיות גב. לפעמים זה אפילו באירוע ספציפי ומדויק בו כאב חד פילח את...

  להמשך קריאה>>
  ערעור לועדה עליונה משרד הביטחון

  עברתם ועדה במשרד הביטחון וקיבלתם אחוזי נכות שאינם הולמים את מצבכם? אתם רשאים לערער על קביעה זו. הערעור שלכם צריך להיות מוגש בתוך 45 ימים מיום קבלת החלטת הועדה. ניתן יהיה לבקש...

  להמשך קריאה>>
  ועדות רפואיות במשרד הביטחון

  הועדות הרפואיות במשרד הביטחון מתכנסות לאחר שכבר יש הכרה בנכה מטעם משרד הביטחון. הכוונה, שכבר הוכרע שהפגיעה או המחלה של הנכה נגמרה בשל שירותו הצבאי. על כן אין מקום בועדה לציין...

  להמשך קריאה>>
  תגמולים ממשרד הביטחון

  14/10/2013 כמה פעמים שמעתם שמשהו נפצע בשירות הצבאי, חלה במחלה, קיבל פריצת דיסק או נפגע בדרך כלשהי?! בטח הרבה. השירות הצבאי הינו קרקע פוריה לפגיעות ופציעות אך לא רק בגלל אימונים...

  להמשך קריאה>>
  הסכמה לטיפול רפואי ועוולת הרשלנות הרפואית

  14/10/2013 הרשלנות רפואית, כפי ששגורה בפי העם, איננה מתייחסת רק למצב בו רופא מגיע עייף לניתוח או אינו מבצע את הניתוח במהימנות הנדרשת ממנו ובשל כך נגרם נזק לחולה. דווקא במצבים אלו,...

  להמשך קריאה>>

  מידע נוסף בנושא תביעות משרד הביטחון

  תביעות משרד הביטחון עורכי דין

  הליך הגשת תביעות משרד הביטחון הינו ייחודי ומתאים מגוון מצבים של פציעה, מחלה או תאונה שהתרחשו במהלך שירות בכוחות הביטחון. סעיף 30 בחוק הנכים קובע כי על אדם שתובע תגמולים ממשרד הביטחון להגיש את הבקשה לקצין התגמולים באגף השיקום במשרד הביטחון. מטרת התביעה הינה לקבל הכרה כנכה צה"ל וזכאות לפיצויים וגמלה. הזכאים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון הם מי שנפצעו במהלך השירות ופציעתם או מחלתם לא אירעו ונגרמו בשל התנהגות המוגדרת בחוק כ"רעה וחמורה". המשמעות להגדרה זו הינה כי הפציעה נגרמה באופן ישיר כתוצאה מפעולות בשירות הצבאי או בשירות בכוחות הביטחון. תביעות למשרד הביטחון ניתן להגיש בגין פגיעות גופניות ונפשיות, כאשר אחוזי הנכות ייקבעו בהתאם לסוג, היקף ומידת החומרה של הפציעה או המחלה. זכאות לתגמולים ניתנת אך ורק כאשר מדובר בפציעות ומחלות שהובילו לנכות. לסיוע מקצועי בתחום, ניתן לפנות אל עורכת הדין ריקי ישי.

  התנאים והשלבים בהליך הגשת תביעות משרד הביטחון

  בכל מקרה של פציעה או מחלה בצבא או בשירותי הביטחון האחרים, חשוב להגיש את התביעה קרוב ככל שניתן למועד השחרור מהשירות וזאת על מנת להגדיל את הסיכויים לקבלת התביעה. תביעות נגד משרד הביטחון ניתן להגיש עד 3 שנים מיום השחרור ולאחר תקופה זו חלה התיישנות. ישנם  כמה מקרים חריגים  בהם ניתן להגיש תביעה גם מעבר לשלוש שנים ממועד השחרור. הליך הגשת התביעה נחלק לשניים: שלב ההכרה ושלב קביעת אחוזי הנכות וגובה הפיצויים. בשלב הראשון, יש להגיש את התביעה לקצין התגמולים באמצעות טופס ייחודי. מומלץ לקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי מידי עורך דין המתמחה בתביעות כנגד משרד הביטחון. במידה וקיימת טענה לרשלנות רפואית, הרי שיש לפרט ולנמק כיצד אירעה הרשלנות ומהו הנזק הבריאותי שנגרם באופן ישיר כתוצאה ממנה. עורך הדין ייצרף מסמכים רפואיים וחוות דעת מומחים המעידים על הפציעה, תצהיר נסיבות הפציעה, החבלה או המחלה, דו"ח פציעה, אישור תנאי שירות וכיוצא בזה.

  ליווי וייעוץ משפטי מידי מומחים בתביעות משרד הביטחון

  במידה והפציעה הוכרה ע"י קצין התגמולים, הרי שהשלב הבא יתקיים בוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות על פי ההגדרות בחוק: איבוד הכושר לפעול פעולה גופנית או שכלית רגילה או הפחתה בכושר זה. הוועדה רפואית תתרגם את הנזק הגופני או הנפשי לאחוזי נכות שיתבטאו בתגמולים. עורכת הדין ריקי ישי מתמחה במתן שירותים משפטיים לחיילים ואנשי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם. הליווי והייצוג המקצועי כולל סיוע בהגשת תביעות משרד הביטחון בצורה נכונה ויעילה שתבטיח מיצוי זכויותיכם והגעה לתוצאה הרצויה.

   

  הגשת תביעה למשרד הביטחון

  שירות בצה"ל, הן בסדיר והן בקבע וכמובן גם במילואים, עלול לגרום לפגיעה פיזית או נפשית, ואפילו חמורה. החוק כמובן מקנה זכאות לפיצוים במקרים אלה, והדרך לכך עוברת בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון. חשוב להדגיש כי למרות המחויבות של משרד זה, ושל המדינה באופן כללי, למי שסובלים מקושי של ממש בעקבות הפגיעה כתוצאה מהשירות, מדובר במערכות שמתנהלות לעיתים בנוקשות ועם בירוקרטיה מורכבת ומתסכלת. במצבים אלה מומלץ להיעזר בעו"ד עם ניסיון בהגשת תביעות תגמולים – זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של עורכת הדין ריקי ישי, שכבר סייעה לאנשים רבים למצות את זכויותיהם.

  תביעה נגד משרד הביטחון – דגשים עיקריים

  * התיישנות – ניתן להגיש תביעה למשרד הביטחון תוך 3 שנים לכל היותר ממועד השחרור מצה"ל. מומלץ לעשות זאת בהקדם האפשרי, וכך לקבל את הסיוע הנחוץ בלי דחיות מיותרות.

  * מסמכים – יש לצרף לתביעה את כל המסמכים הרלוונטיים ובפרט חוות דעת של מומחים המעידות כי הפגיעה אכן התרחשה במהלך השירות וכתוצאה ממנו, וכן מוכיחות את חומרת הנזק. עו"ד עם ניסיון מסייע באיתור המומחים המתאימים ביותר למשימה זו.

  * אחוזי נכות – הפיצוי למי שנפגעו במהלך שירותם הצבאי הוא בהתאם לאחוזי הנכות שקבעה הוועדה הרפואית. אם נקבעו עד 9%, אין זכאות לפיצוי. עבור 10% עד 19% ישנה זכאות למענק חד-פעמי, ואילו 20% נכות או יותר מבטיחים קצבה חודשית קבועה.

  היכרות עם המערכת ונחישות חסרת פשרות

  לעורכת הדין ריקי ישי ניסיון רב בהגשת תביעות נגד משרד הביטחון וכן בהגשת ערעורים על פסיקת ועדות רפואיות. כל תביעה נגד משרד הביטחון מוגשת בלוויית כל המסמכים הדרושים, ומאפיין בולט נוסף של שירות זה הוא נחישות חסרת פשרות. בנוסף מקפידה עו"ד ישי על זמינות מרבית וטיפול מידי בכל מקרה, על-מנת להימנע מעיכובים שלא לצורך וכך שתוכלו לקבל את העזרה הנחוצה לכם בזמן קצר ככל האפשר. לאיכות הייעוץ והליווי הצמוד תורמת גם העובדה שעורכת הדין ריקי ישי שירתה במשך שנים רבות בסניגוריה הצבאית ובחיל הרפואה, ובהתאם מכירה היטב את המערכת הצבאית.

  תביעות משרד הביטחון

  כשחייל נפגע במהלך שירותו הצבאי, הוא זכאי לקבל פיצוי מהמדינה בהתאם לחומרת הפגיעה. על-מנת לממש את הזכאות נדרשת הגשת תביעה למשרד הביטחון. את התביעה ניתן להגיש לאחר השחרור מצה"ל, ולא יאוחר מ-3 שנים ממועד זה – כשכדאי כמובן להקדים ככל האפשר את הגשת התביעה. המלצה נוספת היא להיעזר בעו"ד עם בקיאות בנושא ספציפי זה של תביעות משרד הביטחון – עורכת הדין ריקי ישי הגישה תביעות תגמולים רבות, כולל במקרים מורכבים מאוד, וסייעה לחיילים עם פגיעות פיזיות או נפשיות לקבל את העזרה הכספית הנחוצה להם.

  מהם הפיצויים וההטבות שניתן לקבל על בסיס תביעות משרד הביטחון?

  * מענק חד-פעמי – כשוועדה רפואית קובעת בין 10 אחוזי נכות ל-19 אחוזי נכות, החייל זכאי למענק חד-פעמי. גובה המענק הוא בהתאם לשיעור הנכות, שעבור 10% הסכום הוא כ-55,000 שקל, ואילו עבור 19% יתקבל סכום של למעלה מ-200,000 שקל.

  * קצבה חודשית קבועה – 20% נכות או יותר מקנים זכאות לקצבה חודשית קבועה. גובה הקצבה הוא כ-50 שקל על כל אחוז נכות, כך שעבור 20% נכות הקצבה תהיה קצת יותר מ-1,000 שקל, ואילו 100% נכות מובילים לקצבה חודשית של למעלה מ-5,000 שקל. ישנם גם דרגת נכות חמורה יותר, 100+, ובמקרים קשים במיוחד אלה הקצבה תעמוד על כ-7,250 שקל.

  * הטבות נוספות – מענק הבראה שנתי (לבעלי 30% נכות ומעלה), מענק שנתי לרכישת ציוד ביתי (לבעלי 20% נכות או יותר), החזר חד פעמי עבור רכישת מקרר, מכונת כביסה, טלוויזיה ותנור אפייה (לבעלי 10-19% נכות ולאחר חתונה או מעבר למגורים משותפים עם בן/בת זוג), דמי נסיעה חודשיים ועוד.

  ייעוץ וליווי למיצוי הזכויות

  על-מנת להבטיח את קבלת מלוא הפיצוי האפשרי בגין הפגיעה במהלך השירות הצבאי מומלץ לפנות אל עו"ד עם ניסיון בתחום של תביעות משרד הביטחון. עורכת הדין ריקי ישי שירתה בסניגוריה הצבאית ובחיל הרפואה, וגם לאחר השחרור המשיכה לעסוק בנושאים הקשורים לצה"ל ולמשרד הביטחון – ועל כן היא יכולה להבטיח (וגם לקיים!) ייעוץ מועיל במיוחד וליווי משפטי מקצועי לאורך תהליך מיצוי הזכויות.

  ×

  שיחת ווטסאפ