Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צור קשר

חיילים! נעשה לכם עוול?

יש לכם שאלה? אתם לא לבד!


  העלאת פרופיל

  יצחק הראל
  יצחק הראל
  2023-05-11
  ריקי היקרה תודה רבה, אני מפרגן לה כעורך דין בעצמי. כשהייתי זקוק לעזרה מול רשויות בצה״ל בנושא אישי, ריקי מיד הטתה שכם, היתה קשובה, אכפתית ומקצוענית, ריקי חוללה קסם כשהייתי בטוח שאין סיכוי לכך, וגרמה לי לקבל מצה״ל בדיוק מה שהייתי צריך. אז תודה רבה לך ריקי היקרה, את מקצוענית וירבו כמותך בישראל, וכל מי שמחפש עו״ד מומחה בנושאים צבאיים ממליץ בחום על ריקי. תודה שוב. איציק הראל, עו״ד
  עידו נקש
  עידו נקש
  2023-02-07
  אין על ריקי בעולם כולו ! ובכללי השירות נדיר בנדירותו ! ❤️
  Lena
  Lena
  2023-01-21
  ריקי ומאיה היקרות, תודה רבה רבה על הליווי ,ההכוונה והטיפול המסור!!!🌸 לאורך כל הדרך הייתן זמינות לכל שאלה, הפגנתן מקצועיות, נסיון ואיכפתיות . תודה !!!!💯💗
  Vladi Somethin
  Vladi Somethin
  2022-10-13
  תודה רבה על המקצועיות, היחס האישי הליווי הצמוד ועל הטיפול מהיר. ממליץ בחום!
  yuval
  yuval
  2022-09-14
  שילוב מנצח! עו"ד ריקי ישי ועו"ד מאיה סימון נדירות וייחודיות בגישתן. הן משלבות מקצועיות וידע נרחב בתחום הצבאי לצד רגישות אמפתיה והבנה עמוקה למצבים מורכבים, ויוצרות בית חם לכל מלש"ב/חייל הזקוק לעזרתן. אנחנו שכרנו את שירותי המשרד לתהליך קבלת פטור מהשירות הצבאי ומהפגישה הראשונה הייתה תחושת סיפוק והבנה שאנחנו בידיים טובות.
  חזי כהן
  חזי כהן
  2022-09-14
  הי לכולם נהנו מאוד לעבוד מול ריקי ומאיה המנות. מתחילת הדרך הבנו שאנחנו בידיים טובות. התאום ציפיות תאם את הביצוע ואף יותר. אמינות עשר! היינו ביאוש ועכשיו הכל התהפך לטובה ממליצים בחום חזי ורד ומאגי
  יאיר בר
  יאיר בר
  2022-05-26
  היי אני הייתי לוחם במשך שנה היו לי הרבה קשיים בבית ולא יכולתי להמשיך להישאר במסגרת הזאת חשבתי שלצאת מצהל זה בלתי אפשרי בדרך נכונה, ריקי הוכיחה לי אחרת ! קיבלתי תמיכה מלאה לאורך כל הדרך מאיה העוזרת שלה הייתה זמינה לי לכל שאלה ומענה הדריכו אותי בדיוק מה לעשות ! תודה רבה לך ריקי אני חושב שאם לא הייתי פונה אלייך כנראה הייתי עריק ובמקום פחות טוב. תודה רבה לכן ריקי ומאיה על העזרה ❤🙏 ממליץ בחום על ריקי ישי לכל הקשור בצהל 💪👌
  Amir Caspi
  Amir Caspi
  2022-02-15
  עו"ד ריקי ישי פתרה לי בעיה מסובכת. לקראת הגיוס שלי צהל ערך רפורמה מקיפה לשיפור המיון. כמו בכל רפורמה, לא ניתן לחשוב על הכל ותמיד יש יוצאים מן הכלל. אני הייתי היוצא מן הכלל. ניסינו הכל בכוחות עצמנו, כולל שתי פניות לראש אכא. אמנם קבלתי יחס טוב ויעיל, אבל הבעיה שלי לא נפתרה. הגעתי אל עו"ד ריקי ישי ברגע האחרון. מצאנו אשת מקצוע אמינה ומסורה. בזכות הידע והניסיון שלה נמצא הפתרון. לעוד ריקי ישי יש את "המשהו הנוסף" שעשה את ההבדל הגדול.

   העלאת פרופיל בלתי כשר לשירות לאחר שחרור

   השירות הצבאי עשוי להיות מלחיץ וקשה לאנשים רבים.

   מצב זה עשוי להביא חיילים מסויימים לכדי מצבי דיכאון וקשיי הסתגלות חמורים עד כדי שחרור בפרופיל 21.

   חשוב לציין שפרופיל 21 קובע אי כשירות והוא עשוי להקבע הן על רקע נפשי והן על רקע רפואי. להלן יובאו דברים שבעיקרם נכונים לרקע הנפשי אך יכולים להתאים גם לרקע רפואי.

   כך או כך חשוב לנו לציין כי בכל מקרה סיבת השחרור תהיה "מטעמי בריאות". 

   חיילים רבים מגיעים אלינו לאחר שקיבלו פרופיל בלתי כשר לשירות ומעוניינים להעלות אותו לאחר שכבר השתחררו מצה"ל.

   לעיתים הדבר קשור לכך שחשקה נפשם בתפקיד במערכת הביטחון והפרופיל מסכל להם את היכולת לעשות כן, לעיתים זה מגיע מרקע אידיאולוגי עמוק.

   הדרך לעשות כן היא בקשה לערעור על פרופיל לענף רת"ם (ועדות רפואיות) ורצוי עם חוות דעת פסיכיאטרית חדשה עם זאת הדבר אינו חובה.

   חשוב לציין כי ככל שיעברו יותר שנים מהשחרור כך קטנה האפשרות שהבקשה תתקבל ושאפילו יבדקו אתכם בבדיקה פסיכיאטרית חוזרת.

   הסיבה לכך הינה שלחיל הרפואה נדרשים משאבים מסויימים על מנת לבדוק ולבחון מחדש פרופיל של חיילים והם לא ישקיעו משאבים אלה בחיילים "מבוגרים" אלא אם יש להם מקצועות נדרשים. רשימת המקצועות הנדרשים מתעדכנת מעת לעת, אך כמעט תמיד יש צורך באנשי רפואה ונהגי משא כבד.

   בשנים האחרונות משפטנים, אנשי מחשבים ולוחמים  – אינם נכללים במקצועות נדרשים, הללו מצויים בשפע.

   עוד מקרים בהם קטנה האופציה לקבל בדיקה חוזרת או לחזור לשירות היא כל מצב של שימוש בנשק כמעשה אובדני או דמונסטרטיבי (במטרה לקבל בעקבות זאת פטור או הקלות גם אם לא במטרה אובדנית אמיתית).

   כמו כן אשפוזים פסיכיאטריים לאורך השנים יקטינו את הסיכויים לקבל בדיקה חוזרת.

   יוצאי דופן הקשר זה הינם השייכים לאוכלוסיות מיוחדות (מיעוטים) הללו יקבלו הקלה בתנאים לקבל בדיקות חוזרות.

   כן חשוב לציין בהקשר זה שלרוב כדאי לטפל בקושי שיוצר הפרופיל הבלתי כשר ולא בהכרח בהעלאתו. כלומר, אם הסיבה לבקשה להעלאת פרופיל וחזרה לשירות היא בעיה בסיווג בטחוני לדוגמא, נוכל לסייע בהקשר זה בערעור לועדת שב"כ, כמו כן הצלחנו להביא לאישור נשיאת נשק לבעלי פרופיל 21, הצלחנו להחזיר רישיון למי שנשלל רישיונו בעקבות הפרופיל ועוד.

   ×

   שיחת ווטסאפ