צור קשר

חיילים! נעשה לכם עוול?

יש לכם שאלה? אתם לא לבד!


  עריקות מהצבא

  נפקדות בצבא מוגדרת כעבירה בה החייל אינו מגיע ליחידתו תוך 21 יום. לאחר 21 יום נחשב החייל הנפרד לעריק מהצבא והוא עומד בפני עונשים משתנים. למעשה, העונש על נפקדות ועריקות משתנה בהתאם לאורך הזמן שבהם נעדר החייל מיחידתו: 

  1. עריקה של עד 21 יום (נפקדות) 1-21 יום. עריקות מהצבא בפרק זמן זה מובילות לשיפוט של החייל ביחידתו ולעונש קל יחסית: עד 35 יום בכלא תלוי בפני איזו דרגה נשפט.
  2. עריקה של 21-45 יום. עריקות בפרק זמן זה מובילות לשיפוט של החייל בכלא צבאי ולעונש משתנה, תלוי בפסיקת השופט. חשוב לשים לב, לעיתים אם מדובר בעריקות חוזרת גם 45 ימי עריקות יביאו לשפיטה בבית דין צבאי.
  3. עריקה של יותר מ-45 יום. עריקות מהצבא שנמשכות יותר מ-45 מובילות לשיפוט של החייל בבית דין צבאי. העונש על עבירה זו תלוי במשך הזמן שבו היה החייל עריק מהצבא וכן בכוונתו.

  עם זאת, עריקות מהצבא ועבירות של עריקות ונפקדות אינן תמיד גוררות עונש מאסר ארוך. כיום, עריק מהצבא יכול לקבל עונשי מאסר נמוכים  וזאת בשל האפשרויות הבאות:

  • החייל יכול לערער על העונש שניתן בגין העבירות של נפקדות ועריקות. הערעור עשוי לצמצם את העונש שנקבע עד למינימום האפשרי.
  • לאחר המלצה של גחל"ת (גורמי חזרה לשירות תקין) לפטור או שינוי תנאי שירות – ייתכן שהפרקליטות יתחשבו בהמלצות אלו בעונש המתבקש.
  • שחרור מהצבא בעקבות פרופיל 21 – מדובר במקרים יוצאי דופן אך במקרים אלו אם הצלחנו להשיג פטור על רקע 21 במהלך נפקדות שלא הגיעה ל-45 ימים, החייל עשוי שלא לרצות עונש כליאה כלל.

  עם זאת, כדי לצאת בקלות מעבירת עריקות עליכם לשכור את שירותיו של משרד עו"ד מקצועי. עו"ד ריקי ישי מטפלת בהצלחה כבר שנים רבות בחיילים שהורשעו בעבירות אלו.

  הטיפול שמוענק ע"י עו"ד ריקי ישי מותאם לכל חייל לפי בעייתו ומצוקתו באופן אישי. הטיפול הוא מקצועי ופותר את הבעיות המשפטיות של כל חייל על הצד הטוב ביותר. במשרד זה תיהנו מאוזן קשבת ומגיבוי מלא כך שאתם בידיים בטוחות מכל הבחינות.

  ליצירת קשר צלצלו לטלפון 072-3380186 או צרו קשר באמצעות אתר האינטרנט. 

  ×

  שיחת ווטסאפ