צור קשר

חיילים! נעשה לכם עוול?

יש לכם שאלה? אתם לא לבד!


  פטור ממילואים

  כוח המילואים הוא כוח חשוב וחיוני להיערכות של צה"ל.

  בשנים האחרונות, יחד עם חוק המילואים החדש, נעשים מאמצים לצמצם את שירות המילואים על חשבון חיילי החובה.

  עם זאת עדיין השימוש בחיילי המילואים הוא משמעותי.

  ישנם תפקידים חיוניים לצה"ל ובהם שירות המילואים יכול להימשך שנים רבות, בהם רופאים, נהגי משא כבד ועוד.

  ישנם אלו הזכאים לפטור משירות מילואים.

  הפטורים עבור אנשי המילואים הם פטורים דומים במהותם, בחלקם לפטורים משירות סדיר.

  פטור פרופיל 21 – כל בעיה רפואית או נפשית שלפי ספר הפרופילים מזכה בהתאמת פרופיל 21 תביא גם לפטור ממילואים.

  במקרה של בעיה רפואית, יש להעלות לאתר המילואים את חוות הדעת ולבקש ועדה רפואית. בנוהל הרגיל יביא לזימון של בדיקה רפואית של מומחה רלוונטי מטעם צה"ל, ולאחריה יותאם פרופיל. בתפקידי לחימה פרופיל 64-45 גם עשוי להביא לפטור בפועל משירות מילואים.

  במקרה של בעיה נפשית – יש להעלות הערכה פסיכיאטרית לאתר המילואים ולבקש בדיקת קב"ן. ברוב המקרים החייל יזומן לבדיקה אצל גורמי בריאות הנפש. לעיתים, בייחוד בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נטיה להכניס חיילים עם הערכות פסיכיאטריות ל"רידוד מילואים". המשמעות האופרטיבית היא הכנסה של החייל לפלוגת רפאים, בה לא ניתו לקרוא לו יותר למילואים, עד פליטה ופטור מלא.

  פטור על רקע משפחתי – בשירות סדיר קיימת ועדת התאמה לשירות במקרים בהם יש קשיים משמעותיים מבית. במילואים לא קיימת ועדה כזאת וקיים קושי משמעותי לקבל פטור על רקע משפחתי. בדרך כלל יש פנות למפקד ולהציג בפניו את המצב הבעייתי ולקוות שהוא יבין את הקושי ויעלה את הבעיה לבחינה. אם היחידה תחליט לפלוט ממילואים על רקע זה, היא תוכל לעשות כן.

  פטור נשים – יש יחידות בהן אישה נשואה מקבלת פטור מילואים ויש כאלה שלא. לרוב אם לילד מקבלת פטור מילואים.

  נשמח לעמוד לשירותכם

  ריקי ישי, משרד עורכי דין

   

   

  מידע נוסף בנושא

  מצבים בהם ניתן לקבל פטור מילואים

  כעיקרון, צה"ל מייחס למערך המילואים חשיבות רבה, אולם מסתבר כי עיקרון זה אינו מחלחל לשטח באופן מלא, שכן ההיענות להתייצבות לשירות מילואים הולכת ויורדת ומדובר בנתון מדאיג למדי. קריאה לשירות מילואים משבשת את שגרת החיים, שכן רובם של משרתי המילואים הם אנשים בוגרים בעלי משפחה, שכירים, אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים ששירות המילואים גורם לשיבוש בשגרת החיים. לצד אי הנוחות הנגרמת לכל משרת מילואים, הרי שישנם מי שמצבם הבריאותי, עיסוקם או מצבם המשפחתי אינו מאפשר להם להתייצב לשירות. עבור רבים מחיילי המילואים, הפרופיל שנקבע להם במיון לגיוס כבר אינו רלוונטי, כך שהם עלולים למצוא עצמם משרתים בתפקידים שהם אינם כשירים להם. חלק ממשרתי המילואים הינם סטודנטים הנקראים לשירות במהלך תקופת מבחנים או לחץ בלימודים ובעבודה. נוסף על כך, הריון, נישואין או לידה עלולים להקשות על החייל/ת להתייצב לשירות המילואים וזאת מבלי שחייהם האישיים יפגעו באופן משמעותי. במצבים אלה, יש לפנות להליך קבלת פטור משירות מילואים וזאת על מנת להימנע מלשאת בעונשים חמורים על נפקדות או עריקות.

  פטור ממילואים עורך דין

  קיימים לא מעט מאנשי המילואים אשר אינם מתייצבים לשירות כפי שהם הנדרשים וזאת מסיבות שונות ומשום כך הם מסתכנים בעונשים הקבועים בחוק, משום כך, עדיף לבחור בהליך קבלת פטור מילואים המהווה חלופה טובה יותר. בכל מקרה בו אתם מבקשים לקבל פטור משירות מילואים, הרי שחשוב לפנות לעורך דין צבאי בעל מומחיות בתחום. ללא קבלת פטור מתאים, איש מילואים שאינו מתייצב במועד לשירות אליו נקרא, יורשע בעבירת עריקות ויוטל עליו עונש מאסר ואף רישום פלילי החל גם באזרחות. לקבלת מענה מקצועי בנושא, ניתן לפנות אל עורכת הדין ריקי ישי.

  ליווי משפטי מקצועי מידי עורכת דין צבאית בנושא הוצאת פטור ממילואים

  עורכת הדין ריקי ישי מתמחה במתן שירותי ליווי וייצוג משפטיים לחיילים בשירות סדיר ומילואים במגוון מצבים: הליך קבלת פטור ממילואים או משירות סדיר, הורדת או העלאת פרופיל, תביעות משרד הביטחון, השתמטות, נפקדות או עריקות, עבירות משמעות ועבירות פליליות. אנו נשמח להעמיד לשירותכם את הכלים המשפטיים האפקטיביים העומדים לרשותנו ולהעניק לכם ליווי משפטי איכותי עד להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר והשגת התוצאה הרצויה מבחינתכם.

  התנהלות אחראית ומיצוי כל האפשרויות הרלוונטיות

  חשוב להדגיש כי כשהמטרה היא השגת שחרור משירות המילואים, חובה לפעול באופן מסודר ועל-פי הנהלים והחוקים. אי התייצבות לשירות מילואים מוגדרת כעריקות לכל דבר, ועלולה להוביל לעונש מאסר בפועל ולפגיעות נוספות באדם, גם כשהנסיבות חייבו אותו להיעדר מהשירות אליו נקרא. פטור מילואים הוא אחד מתחומי המומחיות של עורכת הדין ריקי ישי, שהחלה ללמוד משפטים כבר בגיל 15 ואת שירותה הצבאי עשתה במסגרת הפרקליטות הצבאי וכן בחיל הרפואה. ההיכרות המצוינת שלה עם המערכת, הבקיאות והנחישות מסייעות לאנשי המילואים למצות את זכויותיהם, ובפרט לפעול באופן מושכל באפיק הרפואי ו/או הנפשי, בהתאם לנסיבות. השירות ניתן בזמינות גבוהה, ומתוך מחויבות מלאה להשלים את המשימה עם התוצאות המבוקשות.

  באילו מקרים ניתן לקבל פטור מילואים?

  * הורדת פרופיל – פרופיל 21, על בסיס בעיה פיזית או נפשית, מוביל באופן אוטומטי לפטור ממילואים. עבור לוחמים גם הורדת הפרופיל ל-45 או 64 עשויה להקנות פטור זה. מסלול זה מתנהל דרך ועדה רפואית או קב"ן.

  * מצוקה משפחתית או כלכלית – חשוב להדגיש כי אין מנגנון מסודר שמאפשר לחיילי מילואים שמתמודדים עם מצוקות משמעותיות בחייהם לקבל פטור משירות. ניתן לנסות לפנות למפקדים ולבקש את התחשבותם.

  * פטור לנשים – באופן עקרוני גם נשים עשויות להיקרא לשירות מילואים במשך שנים רבות. יחד עם זאת נהוג לפטור נשים שהן אמהות מחובה זו.

  פטור מילואים

  צה"ל נשען לא רק על חיילי וחיילות הסדיר ושירות הקבע, אלא גם על המילואימניקים. עבור לא מעט ישראלים שירות המילואים הוא הזדמנות לפגוש את החבר'ה ולהתחבר מחדש לחוויית השירות הצבאי – אבל יש גם מקרים רבים שבהם הפגיעה בשגרת החיים אינה מידתית ולכן הרצון להתייצב למילואים פוחת. בנוסף יש כמובן גם מי שפשוט אינם יכולים להמשיך ולשרת את המדינה בדרך זו, עקב בעיות רפואיות מסוגים שונים, ובכל המצבים הנ"ל נדרשת הוצאת פטור מילואים. עורכת הדין ריקי ישי מסייעת למי שזקוק לכך, על בסיס ניסיון של שנים רבות והיכרות מעמיקה עם המערכת הצבאית.

  ×
  שיחת ווטסאפ